• 021 22 72 22 29

ترفند جلوگيري از گم شدن چمدان در فرودگاه

همه‌ي ما قصه‌هاي ترسناک گم شدن اثاثيه را شنيده‌ايم و براي برخي اين بزرگ‌ترين ترس در حين سفر است. بنابراين اگر ? نکته‌ي اساسي را که در اين متن آمده رعايت کنيد، مشکلي برايتان پيش نخواهد آمد.

 از برچسب نام و نشاني بر روي اثاثيه استفاده کنيد

برچسب نام و نشاني

اکثر مردم از برچسب‌هاي اثاثيه يا حداقل برچسب‌هاي کاغذي کوچک که در کانتر در دسترس است، استفاده مي‌کنند. اما بياييد روراست باشيم، کساني که اثاثيه را حمل مي‌کنند، ممکن است در حين حمل باعث کنده شدن اين برچسب‌ها شوند.

به جاي آن از جيب کوچک بيروني چمدان بهره بگيريد و نام و شماره تلفن خود را بر روي کارت داخل آن يادداشت کنيد.

کارت ويزيت و يا کاغذي حاوي اطلاعات شخصي‌تان را در جيبي از چمدان قرار دهيد.

براي ملاحظات امنيتي توصيه مي‌کنيم هيچ‌گاه آدرس خانه‌تان را در اثاثيه ننويسيد، زيرا ممکن است شما در سفر باشيد و فرودگاه اثاثيه را به خانه بازبفرستد. همچنين خانه شما مي‌تواند به هدفي براي سارقان بدل مي‌شود.

 برنامه سفر را در چمدان قرار دهيد

برنامه‌ي سفر

برنامه‌تان را پرينت کنيد؛ فراموش نکنيد که يک نسخه از آن را داخل چمدان قرار دهيد.

اگر اثاثيه شما از باهاما سر درآورد در حالي که شما در نيويورک هستيد، اين برنامه مي‌تواند کمکي استثنايي براي بازگرداندن اثاثيه‌تان باشد.

از کيف و محتواي آن عکس بگيريد

عکس از چمدان

قبل از اين که خانه را ترک کنيد از چمدان خود و آن‌چه درون آن قرار داده‌ايد، عکس بگيريد. اگر اين کابوس براي‌تان اتفاق افتاد، نشان دادن سرنخي ملموس به کارکنان فرودگاه بسيار ارزشمند است.

اين روش هم کمک مي‌کند که بدانيد چه وسائلي با خود به همراه داريد و هم کارکنان مي‌توانند آسان‌تر به دنبال اثاث شما بگردند.

به موقع به فرودگاه برويد

يا حتي زودتر برويد! بي‌دليل نيست که هواپيمايي‌ها پيشنهاد مي‌کنند دو ساعت قبل از عزيمت در فرودگاه حاضر باشيد.

به خاطر داشته باشيد که بار زدن اثاثيه فرآيندي زمان‌بر است و اگر دير برسيد ممکن است پرواز را از دست ندهيد اما تضميني وجود ندارد که چمدان‌هايتان هم با شما حرکت کنند.

زمان اضافي خود را به خوراکي خوردن و گشت‌وگذار در فروشگاه‌هاي فرودگاه سپري کنيد.

 دو يا حتي سه بار اطلاعات برچسب را چک کنيد

تگ چمدان

همه‌ي ما مستعد اشتباه کردن هستيم، بنابراين سعي کنيد چندين بار رسيد اثاثيه را با برچسبي که بر روي چمدان الصاق شده تطبيق دهيد.

تايپ کردن حتي يک حرف اشتباه مي‌تواند سفرتان را نابود کند و مطمئنا علاقه نداريد زماني که به شيراز سفر کرده‌ايد اثاثيه شما به مشهد ارسال شده باشد.

کد فرودگاه مقصد بايد با برچسب شما تطابق داشته باشد. اگر آن دو با هم يکسان نبود سريع‌تر موضوع را با پرسنل فرودگاه مطرح کنيد تا اثاثيه به مقصد اشتباهي فرستاده نشود.

از استراحت‌هاي کوتاه پرهيز کنيد

چرت‌هاي کوتاه در اين مواقع استرس‌زا است اما مي‌تواند زمان سفر را بکاهد که اين خود يک مزيت است. متاسفانه، استراحت‌هاي ناگاه مي‌تواند شانس گم شدن اثاثيه شما را افزايش دهد.

اگر شما در سالن فرودگاه مانند کسي که دلقک‌ها تعقيبش مي‌کنند شروع به دويدن کنيد چه به سر اثاثيه‌تان مي‌آيد؟ علاوه‌بر آن پرسنل مسئول انتقال اثاثيه زمان اندکي براي جابه‌جا کردن چمدان‌ها دارند.

اطمينان حاصل کنيد که چمدان‌تان قابل شناسايي است

چمدان خاص

اين کيف سياه من است! نه! اين يکي هم مال من نيست!

اين اتفاق چند بار سرتان آمده است؟ کيف‌هاي سياه و قرمز بسيار فراوان هستند مگر اين‌که يک کيف R2D2 داشته باشيد که بسيار شاخص است.

پس از روزي دراز در سفر، معمولا همه خسته مي‌شوند. دلمان مي‌خواهد هرچه سريع‌تر اثاثيه خود را بگيريم و محل را ترک کنيم. ممکن است بر اساس همين شتاب براي خروج از فرودگاه کسي چمدان شخص ديگري را بردارد.

روباني به دسته چمدان بزنيد تا قابل شناسايي شود. مي‌توانيد از برچسب‌هاي مورد علاقه‌تان هم استفاده کنيد. از بندي رنگارنگ هم مي‌توانيد بهره بگيريد.

وسيله‌هاي جايگزين‌ناپذير مانند مواد حساس به زمان يا دوا و دارو را به جاي چمدان در کيف دستي خود قرار دهيد تا در صورتي که چمدان گم شد سلامتي‌تان به خطر نيفتد.

قبل از ترک فرودگاه کيف‌هاي خود را بشماريد

اگر گروهي يا با خانواده‌ي پرجمعيت سفر مي‌کنيد، حتما بعد از تحويل بارها، چمدان‌هاي خود را بشماريد تا بعدا دچار مشکل نشويد. همچنين فرصتي پيش مي‌آيد تا بررسي کنيد که آيا چمدان‌ها در حين سفر آسيب ديده‌اند يا خير.

           
  •    
  •